Bilgi-Paylasim
Bilgi-Paylasim Forum'a Hosgeldiniz,
Tüm Bilgileri Görmek icin,ve daha fazla forumdan yararlanmak yada faydalanmak icin Kayit Olmaniz Gerekmektedir.
Sizin'de Paylasmak istediginiz Bilginiz Varsa Buyrun,Paylasin,Tesekkür Ederiz.
Bilgi-Paylasim
Bilgi-Paylasim Forum'a Hosgeldiniz,
Tüm Bilgileri Görmek icin,ve daha fazla forumdan yararlanmak yada faydalanmak icin Kayit Olmaniz Gerekmektedir.
Sizin'de Paylasmak istediginiz Bilginiz Varsa Buyrun,Paylasin,Tesekkür Ederiz.
Bilgi-Paylasim
Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.

Bilgi-Paylasim

Platformu

StartseitePortalGalerieNeueste BilderAnmeldenLogin
Suchen

Ergebnisse in:

Rechercher Fortgeschrittene Suche
Neueste Themen
» Bilgi-paylasim & Ziraatciyiz biz
Bir Annenin Fedakarligi EmptyMo 12 Aug 2013 - 17:16 von uykum_firari

» Bilgi-paylasim & Bilgi-Paylasim
Bir Annenin Fedakarligi EmptyMo 12 Aug 2013 - 16:46 von uykum_firari

» Bilgi-paylasim & workshopperz.
Bir Annenin Fedakarligi EmptyMo 12 Aug 2013 - 16:24 von uykum_firari

» Bilgi-paylasim insan kaynaklari..
Bir Annenin Fedakarligi EmptyMo 12 Aug 2013 - 15:35 von uykum_firari

» Bilgi-paylasim T.C.Yüksekögretim Kurulu Bilgi Paylasim....
Bir Annenin Fedakarligi EmptyMo 12 Aug 2013 - 14:59 von uykum_firari

» Ucuk Nasil bulasir,Nasil yok edilir!
Bir Annenin Fedakarligi EmptyMo 29 Jul 2013 - 6:35 von uykum_firari

» Bush ve Söför:)
Bir Annenin Fedakarligi EmptySo 28 Jul 2013 - 9:47 von uykum_firari

» Politikacilar ve:)
Bir Annenin Fedakarligi EmptySo 28 Jul 2013 - 9:29 von uykum_firari

» Politika Nedir?:)
Bir Annenin Fedakarligi EmptySo 28 Jul 2013 - 9:16 von uykum_firari

» Esek Kaybolunca:)
Bir Annenin Fedakarligi EmptySo 28 Jul 2013 - 9:07 von uykum_firari

» OFlu Hoca :)
Bir Annenin Fedakarligi EmptySo 28 Jul 2013 - 8:54 von uykum_firari

» Acemi Avci:)
Bir Annenin Fedakarligi EmptySo 28 Jul 2013 - 8:44 von uykum_firari

» Biizi de uyandirirmisiniz:)
Bir Annenin Fedakarligi EmptySo 28 Jul 2013 - 8:34 von uykum_firari

» Biri Cikar Yardima
Bir Annenin Fedakarligi EmptySo 28 Jul 2013 - 8:26 von uykum_firari

» Isigi Gören Geliyor:)
Bir Annenin Fedakarligi EmptySa 27 Jul 2013 - 0:47 von uykum_firari

» kaldirim...:)
Bir Annenin Fedakarligi EmptySa 27 Jul 2013 - 0:39 von uykum_firari

» Anlayabilmek
Bir Annenin Fedakarligi EmptySa 1 Jun 2013 - 2:50 von Admin

» Karsiliksiz Sevgi
Bir Annenin Fedakarligi EmptySa 1 Jun 2013 - 2:37 von Admin

» Ates ve Su
Bir Annenin Fedakarligi EmptyDi 28 Mai 2013 - 8:39 von Admin

» aklıma gelmişken....
Bir Annenin Fedakarligi EmptyFr 25 Jan 2013 - 17:36 von Admin

Son Dk Haber
Döviz Kurlari
Hava durumu
Türkiye
Canli Tv izle
Kanal D izle Star Tv izle Atv izle Show Tv izle Fox Tv izle TRT 1 izle Tv8 izle STV izle Tv2 izle Kanalturk izle TRT HD izle Kanal 7 izle
Mai 2024
MoDiMiDoFrSaSo
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalenderKalender
Forum DiLi
-·=»‡«=·-

Bir Annenin Fedakarligi

Nach unten 
AutorNachricht
dj_figen

dj_figen

Bir Annenin Fedakarligi Empty
BeitragThema: Bir Annenin Fedakarligi   Bir Annenin Fedakarligi EmptyDo 6 Nov 2008 - 17:56

Biliyorsunuz genclik yillarinda biraz deli dolu oluruz yaptigimiz veya yapacagimiz sakalarin sonuclarini pek dusunmeyiz... bir gun bir sohbet ortaminda hinzirlik damarlari kabarmis hadi birilerine telefonla saka yapalim demisler...rastgele bir numara cevirmisler...
telefona yasli bir teyze cevap vermis tabii sakayi yapacak arkadas sesten karsisindakinin yasli bir teyze oldugunu anlamis anacim nasilsin ben yusuf demis...
beklemis beklemis karsidan ses yok birdaha tekrarlamis anacim ben yusuf diye gene karsidan ses yok herhalde biz bu teyzeyi isletemiycez diye dusunerek tam telefonu kapatacagi sirada karsidaki teyze oglum yusufum yavrum cigerparem diyerek bir annenin yavrusuna soylebilecegi tum kelimeleri tekrarlamaya baslamis bizimki tabii saskinlikla teyzeyi dinliyormus.
teyze devam etmis bitanem canim benim senin oldugunu soylemislerdi ama ben inanmamistim biliyordum yasadigini oglum beni birakip gitmez demistim ben oglum olmedi yasiyor demistim teyze aglamaya baslamis bunlari soyledikten sonra bizimkiler neye ugradiklarini sasirmislar boyle bir sey beklemedikleri icin hem uzulmusler hemde yaptiklarindan utanmislar neyse bizim sakacilardan biri dayanamamis telefonu diger arkadastan almis teyzecim biz yanlis aradik herhalde kusura bakma diyerek telefonu kapatmanin derdindeymis teyze ne yanlisi oglum hem sen kimsin bakiyim cabuk benim oglumu ver telefona terbiyesiz bir dahada araya girme demis...
diger delikanli alelacele telefonu arkadasinin elinden almis annecim neredesin senin yanina geleyim demis..diger arkadaslari saskinlaikla onu izliyorlarmis ne yapmaya calistigini anlayamamislar.teyze cevap vermis ah evladim tabii uzun zamandir gorusemedik evi degistirdik yavrum biz demis sana yeni evimizin adresini vereyim demis ve adresi vermis yusuf sandigi delikanliya hadi yavrum bir an once gel seni cok ozledim diyerek telefonu kapatmis...
telefonu kapattiktan sonra gencin arkadaslari sen delimisin ne yaptigini saniyorsun elin yasli basli kadiniyla ne isin varki geliyorum dedin sanane birak kapat olayi oylece kalsin basini belaya sokacaksin diye epey bir kizmislar..
ama delikanli yapmak istediginde kararliymis evden cikmak icin hazirlanirken arkadaslarina donerek karsimizdaki sizlerden birinin anneside olabilirdi demis tabiii bu lafa kimse cevap verememis...delikanli evden cikmis ve verilen adrese gitmis gittigi adresteki ev neredeyse harabe seklinde kucuk bir gecekonduymus kapiyi calmis kapiyi genc bir bayan acmis delikanli kapiyi acan bayana ne diyecegini veya neden geldigini nasil anlatacagini dusunurken bayan bizde sizi bekliyorduk buyurun demis delikanli saskin halde neler oldugunu anlamaya calisiyor bir yandanda bayanin pesinden gidiyomus...
bayan onu salona almis hosgeldiniz diyerek buyurun su odaya gecin annem sizi bekliyor demis...delikanli nutku tutulmus halde odanin kapisini tiklatmis ve iceri girmis canimin onunde yaslica bir teyze hosgeldin yavrum demis delikanli sadece hooosssbuulldum diyebilmis kekeleyerek...
teyze gel karsima otur demis.delikanli teyzenin elini opmus ve karsisina oturmus merakla neler olacagini bekliyormus.teyze konusmaya baslamis oglum nerelerdeydin bunca zamandir neden arayip sormadin ben seni cok merak ettim insan anacigini bir kerecik bile arayip sormazmi..? bana herkes askerde senin oldugunu soyledi ama ben onlara inanmadim ben senin olmedigini biliyordum eninde sonunda anacigina geri donecegini biliyordum yavrum.delikanli bu duyduklarindan sonra resmen soka girmis ne diyecegini bilememis bir turlu bisey diyemiyormus teyzeye bir konusabilse teyzeye ben senin oglun degilim diyecek ama resmen dili tutulmus vaziyette sadece teyzeyi dinleyebiliyormus.teyze sozune devam etmis lutfen birdaha birakip gitme beni olurmu sen ve ablan benim yasama sevincim yasama kaynagimsiniz sizleri kaybedersem yasayamam diyerek aglamaya baslamis..delikanli duyduklarindan sonra ve teyzenin aglayisina sahit olduktan sonra nasil soyleyebilirdiki oglu olmadigini egilip teyzenin ellerinden opmus annecim sen merak etme senin bundan sonra asla yalniz birakmiycam surekli seni ziyarete gelecegim demis.teyze nedenki benim yanima kalmaya gelmedinmi sen tekrarmi gideceksindiye sormus.. delikanli annecim ben fazla izin alamadim komutanim bu kadar verdi arada izin aldikca senin yanina gelecegim sen hic merak etme demis teyze ehh bunada sukur seni arada siradada olsa gormeye raziyim demis.teyze delikanliya komidini isaret etmis orada benim ilaclarim var getirirmsin demis delikanli komidinin uzerindeki ilaclari tek tek teyzeye icirmis ve kendi elleriyle teyzeyi uyumasi ve dinlenmesi icin yatagina yatirmis..yanagina sicak ve icten bir opucuk kondurmus ve odadan cikmis ciktiginda kadinin kizini aglarken bulmus ona yaklasmis ve lutfen bana burada neler oldugunu anlatirmisiniz ben bu olanlardan hic bisey anlamadim.. kadinin kizi hickiriklar icinde olan biteni anlatmaya baslamis abisinin bundan 15 sene once tuncelide pusuya dusurulerek sehit edildigini ozamandan beri annesinin abisinin olumunu kabullenemedigini ve sesini duydugu veya gordugu her delikanliyi abisinin yerine koydugunu ve bugunku olaylari 15 yildir cogu kez yasadigini her bu olayi yasayan kisilerin bir daha kapilarini calmadigini hickiriklar icinde anlatmis.delikanli ben onlardan olamayacagim firsatini her buldugunda teyzeyi ziyarete gelecegine soz vermis..ve cikip gitmis aradan bir hafta kadar sure gecmis delikanli teyzenin yanina gitmek icin hazirlanmis giderken eli bos gitmek olmaz diyerek teyzeye bir tane bas ortusu kizina da bir seccade almisti eve geldiginde evin kapisinin onunde bir kalabalik gormus ne oldugunu anlamak maksatiyla kalabaligi yararak eve girmis evin iceriside disi gibi kalabalikmis herkes agliyor bir kosede aglayan kadinin kizina yaklasmis ne oldugunu soramiyor sadece kadinin kizina merakli gozlerle bakiyordu.kadinin kizi delikanliyi ve ellerindekini gorunce hizla kalkip delikanliya sarilmis ve annesinin dun gece oldugunu olurken bile surekli oglum yusufum beni birakmamis olmemis yasiyormus o geldi diye surekli seni sayikladi ve senin sayende mutlu ve huzurlu bu hayata veda etti.ALLAH SENDEN RAZI OLSUN…

Nach oben Nach unten

Bir Annenin Fedakarligi
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
Bilgi-Paylasim :: Ihre erste Kategorie :: Muhabbet-Eylence :: Hikayeler-
Gehe zu:  
Süper Lig
Die lebendigsten Themen
Yeni yil mesajlari
Bizdemi böyle olucaz ki ??? :))))))
Sen Ve Ben
Akıllı İmam
Cicek Ve Su
En GüzeL NargiLe Tadi BiLen varmi? YADA BIR KARISIM?
Beni Anarsin
Özlemmm................
bilmece:)))
Bir Kac Resimli Siir
Die aktivsten Beitragsschreiber
Admin (819)
Bir Annenin Fedakarligi I_vote_lcapBir Annenin Fedakarligi I_voting_barBir Annenin Fedakarligi I_vote_rcap 
dj_figen (587)
Bir Annenin Fedakarligi I_vote_lcapBir Annenin Fedakarligi I_voting_barBir Annenin Fedakarligi I_vote_rcap 
rabiha (309)
asya75 (92)
*SiTeM* (39)
*_Vuslatt_* (18)
uykum_firari (16)
*_Abla_* (13)
Nisan_Yagmuru (2)
serebra (2)
Statistik
Wir haben 72 eingetragene Mitglieder
Der neueste Nutzer ist bedik.

Unsere Mitglieder haben insgesamt 1356 Beiträge geschrieben zu 1087 Themen
Diejenigen, die die meisten Themen ins Leben rufen
Admin
dj_figen
asya75
rabiha
uykum_firari
hakinen88
Internetdienstfavoriten (Lesezeichen)
Internetdienstfavoriten (Lesezeichen) reddit      

Speichern Sie die Adresse von http://paylasim.forumotions.net/ als Internetdienstfavorit (social bookmark)

Speichern Sie die Adresse von Bilgi-Paylasim als Internetdienstfavorit (Lesezeichen)
-·=»‡«=·-